Φόρεμα από βελούδο: 7 σούπερ αγορές
Κατρίνα Πίτρακκου
To να λέμε ότι το βελούδο είναι τάση τον χειμώνα, είναι σαν να λέμε ότι τα φλοράλ είναι η τάση της Άνοιξης... όχι και τόσο ανατρεπτικό. Το συγκεκριμένο υλικό βρίσκει κάθε χρόνο τη θέση του στη ντουλάπα μας, όμως φέτος περισσότερο από ποτέ έρχεται να πείσει ακόμα και τους haters του.
Μποτάκια, τσάντες, παντελόνες και φυσικά το βελούδινο φόρεμα, αυτή τη σεζόν μοιάζει απαραίτητο, ειδικά αν ρίξει κανείς μια ματιά στην street μόδα. Οι σταρ του στυλ μας έδωσαν τόσες πολλές προτάσεις και η high street τόσες πολλές επιλογές, που είναι αδύνατο να το αποφύγουμε. Με ζιβάγκο, με T-shirts ακόμα και με φούτερ, το πολυτελές βελούδινο φόρεμα, αποκτά ένα πιο cool ύφος και φοριέται ακόμα και τις πρωϊνές ώρες με τα αγαπημένα μας sneakers.
Βρήκαμε για εσάς 7 αγορές, από τους μεγάλους οίκους μέχρι τα πιο προσιτά brands, που θα σας πείσουν να ανταλλάξετε το κλασσικό σας LBD με ένα μικρό βελούδινο φόρεμα γι' αυτή τη σεζόν και θα σας κάνουν να τρέξετε για shopping!
Σχόλια
(Πρέπει να για να μπορέσετε να σχολιάσετε αυτο το Άρθρο)