3 looks μας πείθουν να επενδύσουμε τώρα σε floral παπούτσια!
Μυρτώ Τριχείλη
Τα floral μοτίβα κάνουν μια τεράστια επιστροφή αυτή τη σεζόν και αυτό θα φανεί σταδιακά. Δεν μιλάμε μόνο για φορέματα και tops αλλά πραγματικά σε ό,τι μπορείτε να φανταστείτε, όπως σκουλαρίκια, τσάντες, ζώνες, γυαλιά ηλίου και φυσικά παπούτσια. Αντί λοιπόν να συνοδεύουμε απλά το ντύσιμο μας με λουλουδάτα παπούτσια, κάνουμε το floral επίκεντρο του look μας και το αντιμετωπίζουμε ως δήλωση μόδας:
#1 Τα mules: Μυτερά ή τετράγωνα με μεσαίο τακούνι, τα παπούτσια που αφήνουν ακάλυπτη τη φτέρνα μας ταξιδεύουν λίγο πίσω στο χρόνο και επαναφέρουν στο ντύσιμο μας έναν ρετρό και “ladylike” χαρακτήρα που μας αρέσει πολύ.
#2 Oι γόβες: Kλασσικές και πάντα στιλάτες οι ψηλές γόβες με αυστηρό μυτερό σχήμα και λεπτό στιλέτο τακούνι μπορούν να εκφράσουν πολύ διαφορετική και παιχνιδιάρικη διάθεση όταν στολίζονται από ανέμελα floral. Αναμειγνύοντας τις με τζιν ύφασμα όπως ψηλόμεσα παντελόνια και σαλοπέτες θα κάνουμε θα κάνουμε μια ευχάριστη ανατροπή στο στυλ μας!
#3 Τα slip-ons: Τις τελευταίες σεζόν βλέπουμε ότι το αγαπημένο στυλ παπουτσιών των street stylers παραμένει στην κορυφή των προτιμήσεων! Εάν δεν έχουμε υποκύψει ακόμα σε αυτά, τα νέα floral σχέδια των μοντέρνων slip-ons βρίσκονται ήδη στην αγορά και μας περιμένουν.
Σχόλια
(Πρέπει να για να μπορέσετε να σχολιάσετε αυτο το Άρθρο)