Νέα πρέσβειρα YSL Beauty
Δέσποινα Ισοπούλου
O Yves Saint Laurent Beauty μόλις ανακοίνωσε τη νέα πρέσβειρα μακιγιάζ, που δεν είναι άλλη από τη Staz Lindes. Κιθαρίστρια της ροκ, φωτογράφος και μοντέλο, αλλά και μια συναρπαστική, ανεξάρτητη και πολυτάλαντη γυναίκα, η 24χρονη Staz ενσαρκώνει την επιτομή της ομορφιάς του 21ου αιώνα, όχι μόνο με την εντυπωσιακή της εμφάνιση αλλά και με την προσωπικότητα και τη δυναμική της θηλυκότητα, που την έχουν αναγάγει σε ένα από τα it-girls της γενιάς της.
Έχοντας γεννηθεί στο Λονδίνο και κατοικώντας πλέον στο Λος Άντζελες, η Staz, κόρη του Hal Lindes, κιθαρίστα των Dire Straits, είναι και η ίδια μέλος ενός αντισυμβατικού γυναικείου γκρουπ, των Paranoyds. Η μουσική κυλάει στις φλέβες της, καθορίζει το στιλ της και είναι ο λόγος που λατρεύει τα δερμάτινα μπουφάν, τα vintage στρατιωτικά ρούχα και το τολμηρό μακιγιάζ στα μάτια και τα χείλη της. «Μια εξαιρετική εκπρόσωπος της μάρκας: λαμπρή καλλιτέχνιδα, αυθεντική και αληθινή, σύμβολο της γενιάς της», όπως δήλωσε ο Stephan Bezy, International General Manager YSL Beauty.
«Όταν πήγαινα λύκειο συνήθιζα να αντιγράφω το στιλ των Γαλλίδων ηθοποιών της δεκαετίας του 1960 –εκείνων ακριβώς των ηθοποιών που έντυνε ο κύριος Saint Laurent. Έτσι, πάντοτε ένοιωθα κοντά στη μάρκα. Για εμένα η Yves Saint Laurent Beauty είναι μια μάρκα νεανική, δροσερή, μοντέρνα και πολυτελής και είμαι απίστευτα ενθουσιασμένη που τώρα θα συμμετέχω σαν πρέσβειρα για τα προϊόντα μακιγιάζ της», δήλωσε η ίδια.